ďťż

Na Co I W Jakich Miejscal Lapac Ladne Karasie Leszcze Karpie

Jakie wedlug was sa najlepsze przynety na leszcze karasie karpie czy lepiej lowic w zatoczkach czy tam gdzie nurt i prosta linia brzegowa? dodam ze lowie na wisle w krakowie oczywiscie splawik. Z gory dziekuje za pomoc.

Na to pytanie nie ma dokładnej odpowiedzi. Każdy wędkarz ma swoje sposoby. Z mojego punktu widzenia mogę powiedzieć tak:
leszcz: białe robaki
karaś: gnojaki
karp: proteina (jeśli łowisz na spławik możesz stosować kilka ziaren kuku)

Nie znam twojego łowiksa, ale sądze, że w zatoczkach będziesz miał najlepsze wyniki.

Na rzece większe ryby stoją w nurcie. Wiem z swojego doświadczenia i od mojego ojca co łapie już 50lat a zaczynał swoją przygodę z wędkarstwem na Wiśle w Warszawie. W zatoczkach trafienie dużej ryby<np. leszcz> jest bardzo małe. W zatoczkach to możesz liczyć na płotki wielkości palca lub ukleje. Jak zatem mówiłem łapiesz w nurcie, stosujesz dość dużo zanęty o intensywnym zapachy. Na haczyk kukurydza, biały, czerwony i różne kanapki z tych rzeczy.
Ps. Nie wiem jak jest na Wiśle w Krakowie, ale jak chcesz łapać na przykosach to albo puszczasz przynęte przed przykosę albo 15m za przykosą.
ostatnio znalazlem takta miejscowke gdzie lapie doscy ladne leszcze, jest to maly stawik, lapie na kuku miodowa lub waniliowa, probowalem na truskawkowa ale jakos nic, nece zaneta starfish uniwersalna+atraktor waniliowy, donecam ziarnami zwyklej kukurydzy z puszki sa tam tez karpie ktore biora na kuku lub na proteine mozna leszcze takze na biale robaki, ale dokladnie na takie pytanie nie mozna odpowiedziec pruboj na kuku i robaki, na kazdym zbiorniku ejst inaczej, musisz poeksperymentowac